microsoft

Магазин

„Мајкрософт“ се здружи со Бе-Ем-Ве за воведување Скајп во автомобилите

А1он
„Мајкрософт“ и Бе-Ем-Ве го проширија своето партнерство за да овозможат користење на Скајп во автомобилите со АјДрајв систем на германската компанија. Бе-Ем-Ве е еден од
Економија

„Мајкрософт“ ќе објави укинување на илјадници работни места

А1он
Корпорацијата „Мајкрософт“ ќе објави укинување на илјадници работни места во рамките на големата реорганизација на продажните тимови, со цел подобро да се фокусира на „клауд“
Македонија

Избор на финалисти за националниот натпревар „Мајкрософт офис специјалист“

А1он
Основци, средношколци и студенти на возраст од 13 до 22 години заклучно со денеска имаат можност да се изборат за учество во финалето на вториот
Македонија

Се одржа „Ден на Мајкрософт“ во Скопје: „Технологијата во облак (cloud) го помага општеството“

А1он
Фондацијата за интернет и општество, „Метаморфозис“ денеска во Конгресниот центар на Скопски саем денеска го организираше настанот „Ден на Мајкрософт“, посветен на граѓанскиот сектор, на
Македонија

Прво место за Македонија на Светскиот форум на Мајкрософт

А1он
Македонија го освои првото место на глобалниот едукативен натпревар на Мајкрософт во Барселона. Проектот „Ова е мојот глас“ на двајца наставници од Македонија го освои
Економија

Сатја Надела нов генерален директор на „Мајкрософт“

А1он
Американецот од индиско потекло Сатја Надела ќе биде новиот генерален директор на компјутерскиот гигант „Мајкрософт“. Надела, кој работи во „Мајкрософт“ од 1992 година, во моментов е