mf

Економија

МФ: Намалена невработеноста, зголемени инвестициите, долгот на ниско ниво

А1он
Министерството за финансии денеска преку соопштение реагира на прес-конференцијата на претседателот на СДСМ Зоран Заев на која тој тврдеше дека Владата во изминатиот период водела
Македонија

ФОТО: Пуштен во употреба нов објект на Министерството за финансии

А1он
Повисок животен стандард, со повисоки плати, пензии, намалување на невработеноста, повеќе инвестиции, се очекувањата  на премиерот Никола Груевски и вицепремиерот Зоран Ставрески за идното работење на