mf

Економија

Тевдовски: Наскоро решение за складиштењето на нафтените резерви

А1он
Економскиот тим на Владата и пред се Министерството за финансии работи на решавањето на проблемот со надоместокот за складиштење на нафтените резерви кој постои со
Економија

Тевдовски: Инвестирани три милиони евра за капитални проекти во 27 општини преку МСИП

А1он
Има одлична реализација од преку три милиони евра инвестиции само од почетокот на годинава преку Проектот за подобрување на општински услуги – МСИП, што го
Економија

Тевдовски: Наскоро ќе стартува платформата за отворен трезор

А1он
Министерот за финансии, Драган Тевдовски, беше говорник на настан во организација на Светска банка и Корејскиот национален фонд (КТФ) на тема „Mожности за обезбедување фискална
Економија

Тевдовски на средба на Светска банка и Корејскиот национален фонд во Виена

А1он
Министерот за финансии, Драган Тевдовски, денеска ќе престојува во Виена, каде што ќе учествува на средба што ја организира Светската банка и Корејскиот национален фонд.
Економија

Министерот Тевдовски на конференцијата „Кон подобрени структурни реформи и фискални рамки“ во Љубљана

А1он
Министерот за финансии Драган Тевдовски ќе учествува на конференцијата „Кон подобрени структурни реформи и фискални рамки“, која денес и утре се одржува во Љубљана, Словенија.