metalurg

Спорт

СЕХА лига: Металург против Ловќен

А1он
Во рамките на петтото коло, во регионалната СЕХА лига македонскиот првак Металург го пречекува црногорскиот преставник Ловќен од Цетиње. По четири одиграни кола, Металург има