metalurg

Спорт

Брестовац: Последниот напад го вежбавме на тренинг, како да знаевме дека ќе ни треба

А1он
По средбата со Вардар, тренерот на Металург, Данило Брестовац, беше разочаран затоа што што неговите избраници во клучни моменти не се придржуваа до договореното на
Спорт

Брестовац: Двајца играчи на Вардар чинат колку целиот буџет на Металург

А1он
Тренерот на Металург, Данило Брестовац пред мечот со Вардар во рамките на десетото коло на СЕХА-лигата изјави дека неговиот тим ќе се соочи со една