mesi

Спорт

Неверување во Барселона по одбивањето на Меси да го продолжи договорот

А1он
По објавувањето на информацијата дека Лионел Меси одбил да го продолжи договорот со Барселона, во каталонскиот клуб владее разочарување. – Не знам што ќе се
Спорт

Поради повреда неизвесен настапот на Меси во аргентинската репрезентација

А1он
Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, неизвесен е за натпреварите на неговата репрезентација Аргентина, против Уругвај и Венецуела во квалификациите за Светското првенство во 2018 година.