mendi

Спорт

Менди го тужи Манчестер Сити, си ги бара неисплатените плати

А1он
Францускиот фудбалер Бенџамин Менди поднесе барање за „тешко“ милиони фунти против Манчестер Сити поради неисплатени плати, објави денеска „Скај Спортс“. Поранешниот играч на Сити поднесе