mej

Македонија

Заев до Меј: Граѓаните и Владата на Македонија решително стојат до Британија против насилството и тероризмот

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев упати Телеграма со сочувство до британската премиерка Тереза Меј и до граѓаните на Обединетото Кралство на Велика
Свет

Меј: Нема да има одложување на почетокот на преговорите за Брегзит

А1он
Британската премиерка Тереза Меј изјави дека нема начин што ќе овозможи да биде одложен предвидениот почеток на преговорите за излез на Велика Британија од Европската
Македонија

Заев до Меј: Најостро го осудуваме терористичкиот напад во Манчестер и се солидаризираме со граѓаните на Британија

А1он
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев упати Телеграма со сочувство до британската премиерка Тереза Меј и до граѓаните на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна
Свет

Тереза Меј и Доналд Трамп сметаат дека можат да ја убедат Русија да го напушти Башар ал-Асад

А1он
Британскиот премиер Тереза Меј и американскиот претседател Доналд Трамп мислат дека е можно да ја убедат Москва да ја запре својата поддршка за режимот на
Свет

Трамп разговарал со Меј за нападот во Лондон

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп разговараше по телефон со британската премиерка Тереза Меј по денешниот терористички напад во Лондон, соопшти портпаролот на Белата куќа Шон Спејсер.
Свет

Меј: Шкотската национална партија има „ограничена визија“ за излегувањето од Велика Британија

А1он
Британската премиерка Тереза Меј изјави денеска дека Шкотската национална партија има „ограничена визија“ за излегувањето од Велика Британија. – Ограничената визија која СНП ја покажа