maturanti

Магазин

ВИДЕО: Струмичките матуранти ја продолжија традицијата во играње Квадрил

А1он
Матурантите од трите средни општински училишта во Струмица денеска беа дел од најголемата матурска забава во светот „Матурска парада 2013“. На плоштадот „Гоце Делчев“ точно
Магазин

ВИДЕО: Матурантите по седми пат играа квадрил

А1он
Повеќе од 1.200 матуранти по седми пат денеска на градскиот плоштад „Македонија“ го заиграа танцот квадрил во рамките на „Матурската парада 2013“. Новината годинава беше тоа
Магазин

Прва предматурска забава на отворено

А1он
Во Градскиот парк во Скопје денеска ќе се одржи првата предматурската забава на отворено „Ѕвони за забава“. Матурантите од цела Македонија преку забава со познати