mars

Свет

Службеник на НАСA: Видов двајца мажи како одат по површината на Марс

А1он
Жена, која порано работела во НАСА тврди дека видела две суштества како шетаат по површината на Марс додека ги прегледувала фотографиите испратени од роверот Викинг
Магазин

Визионeрот Елон Муск: Богаташот кој е подготвен прв да слета на Марс

А1он
Јужноафриканецот со американска смисла за бизнис со електрични автомобили, вселенска технологија и еко енергија, Елон Муск ги надмина сите подметнувања на републиканците и конкуренцијата. Тој во
Свет

ВИДЕО: На фотографиите на Кјуриосити забележана игуана на Марс

А1он
Научниците објавија дека забележале уште едно „животно“ на Марс. Блогот Ufo Sightings Daily објави дека Кјуриосити на НАСА направил фотогарфија на нешто што потсетува на игуана. –
Свет

Двесте илјади луѓе од 140 земји се пријавиле за пат до Марс без враќање

А1он
Вкупно 202.586 луѓе од 140 земји аплицирале за пат без враќање до Марс, објави групата „Марс 1“ што амбициозно најавува колонизирање на Црвената планета. Холандскиот