marej

Спорт

Мареј: Тешко беше да се признае дека не го правам вистинскиот распоред

А1он
Поранешниот прв светски рекет Енди Мареј призна дека по операцијата ги ревидирал своите ставови за тренинг и подготовка за натпревари по операцијата. Според него, тој
Спорт

Мареј по операцијата на колкот: Се надевам дека тоа ќе биде крај на болката

А1он
Поранешниот светски број 1, Енди Мареј претрпе операција во Лондон, соопшти 31-годишниот спортист на социјалната мрежа „Инстаграм“. Трикратниот освојувач на Гренд-слем турнирите се бореше да
Спорт

Ѓоковиќ за Мареј: Шокиран сум, тој е голем шампион и мој пријател

А1он
Лидерот на светската АТП листа, Новак Ѓоковиќ ја прокоментира информацијата дека Енди Мареј е пред повлекување од професионалниот тенис, а овогодинешниот „Вимблдон“ најверојатно ќе биде