mancestar junajted

Спорт

Манчестер јунајтед ќе започне преговори со Де Хеа за нов договор

А1он
Манчестер јунајтед е подготвен да започне преговори со голманот Давид Де Хеа за продолжување на договорот, објавија британските медиуми. Актуелниот договор на Шпанецот истекува во
Спорт

Манчестер јунајтед го продаде Џејмс на Лидс

А1он
Премиерлигашот Лидс го објави трансферот на фудбалерот на Манчестер јунајтед, Даниел Џејмс. Велшанецот потпиша договор до 2026 година. Наводно, на 23-годишниот фудбалер му биле исплатени
Спорт

Јунајтед продолжува со тренинзите и покрај коронавирусот и паузата во Премиер лигата

А1он
Фудбалерите на Манчестер Јунајтед ќе ги продолжат своите тренинзи во клупската база Карингтон, иако првенството во Премиер Лигата е прекинато и многу клубови им наредија
Спорт

Солскјер: Морав да сменам многу во Јунајтед по Мурињо

А1он
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер изјави дека морал да смени многу работи со „црвените ѓаволи“ по Жозе Мурињо. Норвежанецот го замени Специјалниот на
Спорт

Јунајтед се соочува со казна поради доцнењето на натпреварот против Валенсија

Манчестер Јунајтед се соочува со казна од страна на УЕФА, поради доцнењето на „Олд Трафорд“ на натпреварот против Валенсија во Лигата на шампионите. Натпреварот доцнеше