malta

Свет

Распуштен Парламентот на Малта, закажани избори за 9 март

А1он
Претседателот на Малта Џорџ Абела денеска го распушти Парламентот и закажа парламентарни избори за 9 март во оваа средоземноморска држава. Претседателскиот указ беше очекуван, откако