makedonski fudbal

Спорт

Македонските фудбалски јуниори на меѓународен турнир во Словенија

А1он
Македонската фудбалска репрезентација до 19 години на почетокот на септември ќе настапи на меѓународен турнир во Словенија, на кој покрај домаќинот ќе настапат и Саудиска
Спорт

Два контролни натпревари за македонските фудбалски кадети во Турција

А1он
Македонската фудбалска репрезентација до 16 години оваа недела ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Турција на гостински терен. Натпреварите се на програмата
Спорт

Преодниот рок во македонскиот фудбал од 15 јуни до 31 август

А1он
Фудбалската федерација на Македонија објави дека согласно Одлуката на У. О. за прекин на натпреварувачката сезона 2019/2020 во сите категории, вклучително и Прва МФЛ, летниот
Спорт

Македонските фудбалери со прогрес од две места на најновата ФИФА ранг листа

А1он
Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од две места на ФИФА ранг-листата објавена денеска и сега е на 69. место. Прогресот на „црвено-жолтите“ се должи на
Спорт

Македонија ЃП подобра од Вардар

А1он
Во градското дерби одиграно попладнево на теренот „Петар Милошевски“ во тренинг центарот на ФФМ во Скопје, екипата на Македонија ЃП го совлада домаќинот Вардар со