makedonska reprezentacija

Спорт

Ангеловски: Оваа уткамица ја чекаме откако Македонија стана независна!

А1он
„Можеби сме аутсајдери на првенството, но не ни пречи таа улога. Напротив, дополнително ни дава мотив на сите. Извршивме добри подготовки и сите со нетрпение
Спорт

Македонија го заврши настапот на Европското ракометно првенство

А1он
Македонската ракометна репрезентација доживеа пораз од 32-28 (18-12) од домаќинот Австрија во „Штадхале“ арена во 3. коло од Европското првенство и со тоа го заврши
Спорт

Барди отпадна, Младеновски и Стоилов дополнително повикани во македонската репрезентација

А1он
Енис Барди поради повреда не е во можност да биде дел од македонската фудбалска репрезентација за претстојните натпреварите од квалификациите за ЕУРО 2020. Селекторот Игор