makedonska reprezentacija

Спорт

Македонија го заврши настапот на Европското ракометно првенство

А1он
Македонската ракометна репрезентација доживеа пораз од 32-28 (18-12) од домаќинот Австрија во „Штадхале“ арена во 3. коло од Европското првенство и со тоа го заврши
Спорт

Барди отпадна, Младеновски и Стоилов дополнително повикани во македонската репрезентација

А1он
Енис Барди поради повреда не е во можност да биде дел од македонската фудбалска репрезентација за претстојните натпреварите од квалификациите за ЕУРО 2020. Селекторот Игор