makedonska kosarkarska reprezentacija

Спорт

Тодоров разочаран: „Само ние со две победи останавме без ЕП“

А1он
Разочараност од неуспехот да обезбеди пласман со македонската кошаркарска репрезентација на Европското првенство, и покрај две победи во квалификациите, изрази вечерва селекторот Александар Тодоров. –
Спорт

„Пирова“ победа на македонските кошаркари над Естонија во евроквалификациите

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација остана без учество на Европското првенство, и покрај победата над Естонија попладнево во Перм од 86:84, што беше недоволна во пресметката со
Спорт

Македонските кошаркари поразени на стартот на евроквалификациите во Перм

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација загуби попладнево од Италија со 92:84, во првиот од четирите завршни натпревари што до понеделник ќе ги игра во рускиот град Перм
Спорт

Македонската кошаркарска репрезентација доби згуснат распоред во евро-квалификациите

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација завршните четири натпревари од чиj исход зависи дали ќе обезбеди пласман на Европското првенство ќе треба ги одигра во рок од само
Спорт

Македонија со пад од две места на најновата ФИБА ранг листа

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација падна за две места на најновата ранг-листа на ФИБА што беше објавена денеска. „Црвено-жолтите“ се наоѓаат на 42-то место со 280 поени.
Спорт

Давитков го објави списокот со кошаркари повикани за гостувањето во Романија

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација идната седмица ќе го одигра последниот натпревар во рамките на втората рунда од претквалификациите за Евробаскет 2021. Противник на Македонија ќе биде