madrid

Свет

Мадрид ги обвини каталонските власти за судирите во Барселона

Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска го обвини претседателот на каталонската Влада, Ким Тора за судирите пред регионалниот Парламент во Барселона. – Каталонската политика треба да