luka puj

Спорт

Нов случај на заразен со коронавирус во тенискиот свет

А1он
Францускиот тенисер Лука Пуј на социјалните мрежи откри дека е заразен со коронавирус. Тој ќе помине седумдневен карантин, по што ќе биде повторно тестиран. Полуфиналистот