ljaic

Економија

Љајиќ: Штетата од таксите 66,2 милиони евра, комшиите го превземаат пазарот

А1он
Српскиот министер за трговија, туризам и телекомуникацици Расим Љајиќ изјави дека ако Приштина наскоро не ги укине таксите од 100 отсто за увоз на стоки
Регион

Српската влада соработката со Хаг ја сведува на техничко ниво

А1он
Владата на Србија ги тргна од дневен ред сите точки кои се однесуваат на достава на документација на Хашкиот трибунал. Одлуката следуваше веднаш по ослободувањето