lejdi di

Магазин

Зошто принцезата Дијана заврши во затвор: Сара Фергусон ја откри вистината по 37 години

А1он
Војвотката од Јорк и поранешна сопруга на британскиот принц Ендрју, Сара Фергусон со години беше една од најомразените членови на британското кралско семејство. Таа се
Магазин

Дваесет години од смртта на принцезата Дијана

А1он
Велика Британија денеска одбележува 20 години од трагичната смрт на принцезата Дијана во сообраќајна несреќа во Париз 1997 година. Нејзини почитувачи и обожаватели утринава почнаа