lebron dejms

Спорт

Лејкерси поразени во градското дерби, Леброн ќе го пропушти плејофот за прв пат по 15 години

А1он
Лос Анџелес Лејкерс доживеаја пораз од градските ривали Клиперс со 113:105 и така го забележа петтиот пораз во последните шест натпревари. Леброн Џејмс веќе е
Спорт

Ниту трипл-дабл ефектот на Леброн не им помогна на Лејкерс на гостувањето кај Атланта

А1он
Екипата на Лос Анџелес лејкерс го претрпе четвртиот пораз на последните пет натпревари во НБА лигата. Подобри од Лејкерс ноќеска беа кошаркарите на Атланта и
Спорт

Џејмс: Одигравме добро, но сепак е само претсезона

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, наведе дека се радува на добрата игра на неговиот тим и на победата над актуелниот шампион Голден стејт