kupuvaj domasno

Економија

Месната индустрија бара да се вратат ваучерите „Купувај домашно“

А1он
Четвртиот и петтиот пакет антикризни мерки нема да имаат ефект зашто не се правилно насочени, реагираа денеска претставниците на месната индустрија од земјава. Тие сметаат