kultura

Македонија

Во Струмица започна „Астер Фест“

А1он
Годинашното осмо издание на интернационалниот фестивал за документарен краткометражен и анимиран филм „Астер фест“ свечено беше отворено синоќа свечено во Центарот за култура „Антон Панов“