krusvo

Култура

Влатко Стефановски и Филхармонија на отворањето на „Десет дена Крушевска република“

А1он
Националната филхармонија ќе настапи на „Гумење“ во Крушево на отворањето на манифестацијата „Десет дена Крушевска Република“ на 1 август 2019 година. Како што соопшти Општина