kralica elizabeta

Свет

ВИДЕО: Ковчегот е ставен на кочијата, започна поворката

А1он
Ковчегот е поставен на кочија, влечена од поморски офицери, што е традиција од погребот на кралицата Викторија во 1901 година. Поворката зад ковчегот, предводена од
Свет

ВИДЕО: Политичарите пристигнуваат во Вестминстерската опатија

А1он
Политичарите почнаа да пристигнуваат во Вестминстерската опатија, каде што ќе се одржи државниот погреб на кралицата Елизабета. Повеќето државници се внесуваат со автобуси, но Џо
Свет

ВИДЕО: Погребот на Кралицата го обезбедуваат огромен број полицајци и војници

А1он
Шпанскиот новинар Хозе Луис Састре објави видео од полицијата и војската во близина на Вестминстер. Una columna de policías y militares avanza hacia la abadía
Свет

ВИДЕО: Објавена рутата по која ќе се движи ковчегот на кралицата Елизабета

А1он
NBN News објави симулација која покажува по кој пат ќе помине ковчегот на кралицата Елизабета денес. Ковчегот со погребна кола ќе биде однесен во Виндзор,
Свет

ВИДЕО: Денеска ќе биде погребана кралицата Елизабета Втора

А1он
Две илјади гости, меѓу кои и неколку стотици претседатели, поглавари и монарси, денеска ќе присуствуваат на државниот погреб на кралицата Елизабета Втора во Вестминстерската опатија
Свет

Бајден и оддаде почит на кралицата Елизабета

А1он
Американскиот претседател Џо Бајден денеска и оддаде почит на британската кралица Елизабета Втора, еден ден пред нејзиниот државен погреб, појавувајќи се на балконот на Вестминстерската
Свет

ВИДЕО: Безбедноста за погребот на Кралицата ќе биде најкомпликуваната операција во историјата на Лондон

А1он
Погребот на британската кралица Елизабета Втора, на кој ќе присуствуваат 500 функционери, цареви, кралеви, кралици, претседатели, премиери и други лидери од целиот свет, како и