kralica elizabeta

Свет

Принцот Чарлс се сретнал со кралицата два дена пред да се тестира за Ковид-19

А1он
Британскиот принц Чарлс се сретнал со британската кралица Елизабета Втора во замокот Виндзор два дена пред да биде позитивен на тестот за коронавирусот, изјави неименуван
Магазин

Ако Камила Паркер стане кралица, нејзините деца Том и Лора не добиваат никакви титули

А1он
Кралицата на Велика Британија, Елизабета Втора годинава ја прославува 70-годишнината на стапувањето на престолот, одбележувајќи ја, меѓу другото, и со изјава дека сака Камила Паркер
Свет

Германскиот канцелар и ја честиташе на британската кралица 70-годишнината од стапувањето на тронот

А1он
Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска и го честиташе на британската кралица Елизабета Втора нејзиниот платинест јубилеј, по повод 70-годишнината од нејзиното доаѓање на престолот. „Нејзиното
Свет

Принцот Чарлс и оддаде почит на својата мајка, кралицата Елизабета

А1он
Британскиот принц Чарлс денеска и оддаде почит на својата мајка, кралицата Елизабета Втора, на 70-годишнината од нејзиното стапување на британскиот престол, велејќи дека тоа е
Свет

Кралицата Елизабета: Војвотката Камила да ја добие титулата кралица кога мојот син ќе стане крал

А1он
Британската кралица Елизабета Втора во саботата, по повод 70-годишнината од нејзиното устоличување, рече дека би сакала војвотката од Корнвол, Камила Паркер, да ја добие титулата
Свет

Британската кралица организираше мала прослава во пресрет на 70-годишнината од нејзиното стапнување на тронот

А1он
Британската кралица Елизабета Втора, покрај најавата дека во јуни официјално ќе ја прослави 70-годишнината од нејзиното владеење, и денеска славеше во својата резиденција во Сандрингам,
Свет

(ВИДЕО) Објавена снимка од момчето кое упадна кај Кралицата: Ќе се обидам да ја убијам

А1он
Британските медиуми објавија видео на кое едно лице се заканува дека ќе ја убие кралицата. Се смета дека на снимката е 19-годишното момче кое на
Свет

Кралицата Елизабета од претпазливост го откажа предбожиќниот ручек

А1он
Кралицата Елизабета Втора го откажа предбожиќниот ручек со своето семејство поради претпазливост бидејќи расте бројот на заразени со коронавирус во Велика Британија, откри извор од
Свет

Кралицата Елизабета го откажа патувањето за Северна Ирска по совет на докторот

А1он
Кралицата Елизабета Втора не се чувствувала добро, па „неволно“ го прифатила советот на докторот да го откаже патувањето во Северна Ирска. Патувањето планирано за утре