kral carls

Свет

(ВИДЕО) Кралот Чарлс повторно ја шокираше јавноста: Прескокна црнец додека се ракуваше со ожалостените

А1он
На социјалните мрежи кружи срамна снимка од кралот Чарлс, на која тој прескокнува црнец додека се ракува со ожалостените кои дојдоа да и оддадат почит
Свет

Одвај го издржаа денот: Кралот Чарлс на работ на солзи, заплака и Меган, Хари изостана од погребниот говор

А1он
Денеска се одржа официјалната церемонија и погребот на покојната кралица Елизабета Втора. Нејзиното семејство го следеше секој детал од протоколот и со почит ја испрати
Свет

(ВИДЕО) Револтиран Британец го нападна Чарлс: Mораме да ја платиме вашата парада, a eдвај си ги грееме домовите

А1он
Кралот Чарлс Трети денеска во Кардиф ја поздравуваше јавноста кога маж од публиката вербално го нападна, мислејќи на актуелната економска криза која го погодува британскиот
Магазин

Кралот Чарлс III секаде ја носи својата даска за во тоалет, открива поранешeн батлер

А1он
Поради сè што прават за него, неговите вработени го нарекоа „разгалениот принц“ пред официјално да биде именуван за крал. Работата во Бакингемската палата е можност
Магазин

Уште една љубовница на Чарлс трети почина набргу по принцезата Дијана, заврши трагично

А1он
Забранетата романса меѓу Камила и кралот Чарлс, додека тој сè уште беше принц и оженет со принцезата Дијана, им е добро позната на сите, но
Свет

Нервниот слом на Чарлс Трети во живо: Интернетот е во хистерија поради новото видео на кое Кралот колне се што постои поради пенкало

А1он
Пред неколку дена, видеото на кое новопечениот британски крал Чарлс Трети ја потпишува декларацијата за стапување на тронот стана најгледаната во светот, а сето тоа
Свет

Писма на Чарлс Трети предизвикаа загриженост: „Се меша“ околу влијанието врз министрите на британската влада

А1он
Писмата од „црниот пајак“ што кралот Чарлс ги напиша додека беше престолонаследник на британскиот двор предизвикаа големи контроверзии во јавноста, поради што често го нарекуваа
Свет

Кралот Чарлс Трети ќе го предводи кралското семејство во Единбург зад ковчегот на кралицата Елизабета Втора

А1он
Британскиот крал Чарлс Трети ќе го предводи кралското семејство во поворката зад ковчегот на неговата мајка, кога ќе се упати кон катедралата во Единбург, јави
Свет

Малку познати детали од животот на кралот Чарлс Трети

А1он
Во моментот кога почина неговата мајка, кралицата Елизабета Втора, нејзиниот најстар син стана крал Чарлс Трети, а тоа беше потврдено во саботата на свечена и