kovid

Македонија

Нови 355 случаи со КОВИД-19, еден починат и 145 оздравени

А1он
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.129 тестови, а регистрирани се нови 355
Регион

Во Албанија речиси секој втор тестиран позитивен на Ковид-19 

А1он
Во Албанија продолжува континуираниот раст на нововозаразени со Ковид-19, каде во последното деноноќие опасниот вирус е потврден кај 45,2 отсто од тестираните.  -Во последните 24