KOVCEG

Свет

ВИДЕО: Ковчегот на кралицата минува низ центарот на Лондон, 16-километарска колона во обид за последен поздрав

А1он
Илјадници луѓе се собраа на улиците околу Бакингемската палата пред поворката што ќе го однесе ковчегот со телото на покојната кралица Елизабета Втора во Вестминстерската