kosovo

Регион

Уапсен организаторот на трговијата со органи во Косово

А1он
Осомничениот за организирана трговија со органи, кого властите на Косово го бараат со години, уапсен е во Израел, изјави специалниот обвинител на ЕУ, Џонатан Рател.
Регион

Косовските граѓани незадоволни од Владата

А1он
Косовските граѓани стануваат се понезадоволни од работата на јавните институции, покажало истражувањето на УНДП. Испитувањето на јавното мислење покажува дека дури 72 проценти се незадоволни
Регион

Нападната полициска станица во Бујановац

А1он
Во селото Добросин кај Бујановец синока е нападната полициксата станица, но никој не е повреден. На прес конференција, министерот за внатрешни работи Ивица Дачиќ, потврди
Регион

Приштински весник измисли текст за Ердоган

А1он
Приштинскиот весник „Бота Сот“ измисли текст во кој турскиот премиер Реџеп Ердоган, наводно, го поддржал правото на Албанците на самоопределување и формирање на поголема држава