kosovo

Регион

20 Срби повредени кај преминот Мердаре

А1он
Навивачи од фудбалскиот клуб Партизан кои од Белград организирано тргнаа на одбележување на Видодвен на Газиместан се судрија со косовската полиција на граничниот премин Мердаре.
Економија

Весли Кларк ќе инвестира 5,6 милијарди долари во Косово

А1он
Пензионираниот американски генерал Весли Кларк, кој беше командант на силите на НАТО за време на бомбардирањето на некогашната Сојузна Република Југославија, планира да инвестира на
Македонија

Нема отворени прашања меѓу Косово и Македонија

А1он
Македонија и Косово немаат отворени прашања, и затоа се отвораат нови иницијативи со кои ќе се подобрува економската соработка помеѓу двете земји, рекоа шефовите на