kosmonaut

Магазин

На арапскиот космонаут на МВС му се зголемила главата

А1он
Првиот космонаут од Обединетите Арапски Емирати, Хаза ал Мансури минатата седмица пристигна на Меѓународната вселенска станица (МВС). Кусо по доаѓањето, тој откри промени кај самиот