kosarka

Спорт

Кошаркарките против Шкотска за финалето на ЕП за мали земји

А1он
Женската кошаркарска репрезентација на Македонија денеска од 18 часот и 45 минути против Шкотска ќе го одигра полуфиналниот натпревар од Европскиот шампионат за мали земји
Спорт

Убедлив пораз на младите кошаркари на шампионатот во Софија

А1он
Македонската машка кошаркарска репрезентација до 20 години попладнево претрпе убедлив пораз од Белгија со 79:49 во воведниот натпревар на Европското првенство Б дивизија кое се
Спорт

Тензичен пресот на македонските кошаркари по нивното враќање од Венецуела

А1он
Зошто не ги искористивте доволно квалитетите на МекКејлеб? – со вакво прашање македонски новинар ја отвори тензичната атмосфера на прес конференцијата на македонската кошаркарска репрезентација
Спорт

МЗТ стартува во јадранската лига со дуел протв Цибона

А1он
МЗТ Скопје ќе стартува со натпреварувањата во јадранската АБА лига со натпревар против екипата на Цибона од Хрватска. Првиот натпревар од ова регионално натпреварување, ждрепката
Спорт

Пораз од Доминиканците и збогување со Лондон

А1он
Македонската кошаркарската репрезентација е поразена во четвртфиналето на квалификацискиот турнир во Каракас од Доминиканската Република со 86:76 и со тоа не избори пласман на Олимписките
Спорт

Македонските кошаркарски херои вечерва против Доминиканската република

А1он
Македонските кошаркарски херои, Антиќ, Гечевски, Чековски, Бо Мек Кејлеб, браќата Стојановски, Илиевски, ќе ги бранат македонските бои во четвртфиналето на квалификацискиот турнир за учество на