kosarka

Спорт

Кошаркаркарите стигнаа до победа на турнејата во САД

А1он
Кошаркарската репрезентација на Македонија ноќеска го победи комбинираниот универзитетски состав од Атланта со 97:87. Ова беше втор дуел на македонската репрезентација која се наоѓа на
Спорт

Отворен тренинг на кошаркарската репрезентација

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација вечерва од 19:00 часот во Борис Трајковски ќе го одржи последниот тренинг пред заминувањето во Соединетите Американски Држави во продолжението на подготовките
Спорт

Македонија ја победи фаворизираната Литванија во кошарка

А1он
И со вториот тим, без Антиќ, Гечевски, Илиевски и Меккејлеб, македонските кошари ги совладаа Литванците. Подмладената репрезентација го совлада домаќинот со 78—74 кошеви. На наша
Спорт

Кошаркарите убедливо поразени од Русија

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација претрпе убедлив пораз од Русија со 80:61 во првиот од двата пријателски натпревари на мини-турнејата во Литванија. Попладнево во Каунас избраниците на
Спорт

Подмладениот кошаркарски тим против Русија

А1он
Првиот тест за олимписките квалификации, подмладениот состав на македонската кошаркарска репрезентација го има со најдобриот тим на Русија. Одмерувањето на силите ќе биде денеска попладнево
Спорт

Антиќ со Олимпијакос шампион на Грција

А1он
Олимпијакос ја освои шампионската титула во Грција откако во одлучувачкиот натпревар со 82:76 славеше над вечниот ривал Панатинаикос. Црвено-белите од Пиреја ја добија финалната серија
Спорт

Антиќ се откажува од репрезентацијата?

А1он
Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ најавил повлекување од црвено-жолтиот дрес, разочаран од пишувањата на одредени македонски медиуми и од реакциите на фановите на