kosarka

Спорт

Тензичен пресот на македонските кошаркари по нивното враќање од Венецуела

А1он
Зошто не ги искористивте доволно квалитетите на МекКејлеб? – со вакво прашање македонски новинар ја отвори тензичната атмосфера на прес конференцијата на македонската кошаркарска репрезентација
Спорт

МЗТ стартува во јадранската лига со дуел протв Цибона

А1он
МЗТ Скопје ќе стартува со натпреварувањата во јадранската АБА лига со натпревар против екипата на Цибона од Хрватска. Првиот натпревар од ова регионално натпреварување, ждрепката
Спорт

Пораз од Доминиканците и збогување со Лондон

А1он
Македонската кошаркарската репрезентација е поразена во четвртфиналето на квалификацискиот турнир во Каракас од Доминиканската Република со 86:76 и со тоа не избори пласман на Олимписките
Спорт

Македонските кошаркарски херои вечерва против Доминиканската република

А1он
Македонските кошаркарски херои, Антиќ, Гечевски, Чековски, Бо Мек Кејлеб, браќата Стојановски, Илиевски, ќе ги бранат македонските бои во четвртфиналето на квалификацискиот турнир за учество на
Спорт

Победа против Нов Зеланд за четвртфинале

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација убедливo и лесно стигнаа до победата против Нов Зеланд со 84:62 и успеа да избори пласман во четврт-финалето на квалификацискиот турнир за