kosarka

Спорт

ВИДЕО: Дорси при забивање ја скрши таблата

А1он
Центарот на Олимпијакос Џо Дорси, на пријателскиот натпревар против Динамо Сасари, при едно забивање на кошот ја скрши таблата. Олимпијакос минатата сезона ја освои титулата
Спорт

Краток историјат за Брендон Вуд во МЗТ

А1он
Раководството на сино – белите го прекина договорот со Американецот Брендон Вуд. Црномурестиот кошаркар кој предизвика големо внимание кај фановите на клубот пред старот на
Спорт

Пријателскиот натпревар МЗТ Скопје – Черкаси Мавпи заврши со тепачка

А1он
Пријателскиот натпревар помеѓу кошаркарските тимови МЗТ Скопје и Черкаси Мавпи заврши со физичка пресметка. При крајот на второтополувреме додека сино – белите беа во предност,
Спорт

НБА ѕвездите ја растурија Шпанија

А1он
Кошаркарската репрезентација на САД со убедлива победа од 100:78 синоќа во Барселона против домашната Шпанија, ги заврши подготовките за настапот на Олимписките игри каде важи
Спорт

САД ја победија Аргентина во подготвителен дуел за Олимписките игри

А1он
Кошаркарската репрезентација на САД која важи за најголем фаворит за освојување на златото на Олимписките игри, синоќа во пријателски натпревар ја победи Аргентина со 86:80.