kosarka mak

Спорт

Србиновски: Хендрикс во составот за дуелот со Венецуела

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација на трите контролни натпревари постигна три победи, селекторот Марјан Србиновски дуелите ги одигра со 12 играчи, а оние двајца кои беа „вишок“
Спорт

Нова проверка за македонските кошаркари

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација ги продолжува контролните натпревари во рамките на подготовките за претстојното Европско првенство. Попладнево (почеток во 16 часот) во малата сала во СЦ
Спорт

Минимален пораз за македонските јуниори на гостувањето во Бугарија

А1он
Македонската репрезенатција составена со кошаркари до 18 години е поразена со 64:63 во првиот од двата контролни дуела со врсниците од Бугарија на гостувањето во Самоков. Македонија одигра  изедначен и
Спорт

Прв пораз на младинската кошаркарска репрезентација во Унгарија

А1он
Младинската кошаркарска репрезентација на Македонија (играчи до 20 години) вчера попладне го претрпе првиот пораз на Европското првенство „Б дивизија“ што се одржува во Унгарија.
Спорт

КК Гоце Делчев се откажа од Првата лига

А1он
Кошаркарскиот клуб Гоце Делчев од Штип го откажа учеството во Првата лига, соопшти Македонската кошаркарска федерација. – Македонската кошаркарска федерација по применото известување со жалење
Спорт

Трета победа и прво место во групата за македонските кошаркари во Унгарија

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација ја постигна третата победа во групата Ц на Европското првенство за играчи до 20 години Б дивизија што се игра во Унгарија.
Спорт

„Пелистерка“ главен спонзор на македонските кошаркари

А1он
Реномираната македонската компанија „Пелистерка“ од оваа година ќе биде главен спонзор на кошаркарска репрезентација и ќе ги поддржи нашите врвни спортисти и кошаркарски надежи во
Спорт

Малинков се одлучи за десетте кошаркари кои ќе настап на ЕП во Унгарија

А1он
Селекторот на македонската кошаркарска репрезетација до 20 години Љупчо Малинков го одреди списокот на репрезентативци кои ќе играат на Европското првенство во Унгарија. Малинков и