kosarka ep

Спорт

Македонските кошаркари поразени на стартот на евроквалификациите во Перм

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација загуби попладнево од Италија со 92:84, во првиот од четирите завршни натпревари што до понеделник ќе ги игра во рускиот град Перм
Спорт

Втор пораз за македонските кошаркари во евро-квалификациите

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација го доживеа вториот пораз во вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2021. „Црвено-жолтите“ попладнево загубија во Перм на гостувањето кај Русија
Спорт

Тодоров: Способни сме за 40-45% шут за три поени

А1он
Селекторот на македонската кошаркарска федерација Александар Тодоров верува дека неговите избраници може да го покачат процентот на реализација на денешниот дуел со Русија, во споредба
Спорт

Базаревич ги додаде Трушкин и Боломбој за дуелот со македонската репрезентација

А1он
Во однос на мечот со Италија на списокот на рускиот селектор има двајца нови кошаркари. Базаревич за денешниот меч со македонската репрезентација во последен момент
Спорт

Македонските кошаркари со порака од Русија: Една загубена битка не значи и загубена војна

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација по долгиот пат кон Перм, денеска го одржа единствениот тренинг пред утрешниот дуел со Русија. „Црвено-жолтите“ по неочекуваниот пораз во четвртокот на
Спорт

Тодоров: Во Талин ќе победиме поубедливо

А1он
Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Тодоров, по разочарувачкиот пораз (72:81) синоќа од Естонија, остана оптимист дека неговите избраници можат да изборат пласман на Европското
Спорт

Димитријевиќ: Клучно против Естонија ќе биде да одиграме колективно

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација ја пречекува Естонија на стартот на во квалификациите за Европското првенство 2021 година. За овој дуел, поради повреда неизвесен беше настапот на
Спорт

Русите очекуваат полна сала за натпреварот со македонската репрезентација

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација на 23 февруари гостува во Перм каде ќе го одигра вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2021. Домаќините очекуваат голема поддршка
Спорт

Македонија се пласираше во квалификациите за ЕП 2021

А1он
Машкате кошаркарска репрезентација доживеа пораз од Романија со 65:53 (34:29) во последниот натпревар во втората рунда претквалификации за ЕП 2021 година. Поради победата во првиот