koronavrus

Регион

Во Хрватска се зголемува бројот на новозаразени со Ковид-19

А1он
Во Хрватска има зголемување на бројот на новозаразени со Ковид-19, но засега не се планира враќање на епидемиолошките мерки. Националниот штаб за цивилна заштита соопшти
Свет

ВИДЕО: Бебе позитивно на Ковид-19 се бори за воздух

А1он
Мајките ширум светот отвораат профили на социјалните мрежи и ги споделуваат своите искуства со корисниците. Содржините на социјалните платформи се претежно информативни, креативни и едукативни,