koronavirus

Спорт

Р.Б. Лајпциг се извини на јапонските навивачи што не ги пушти на стадионот заради коронавирус

А1он
Германскиот клуб РБ Лајпциг се најде во прилично непријатна ситуација изминатиот викенд пред натпреварот со Баер Леверкузен. Обезбедувањето на стадионот на клубот избрка околу 20
Македонија

Нема нови пацинети кои се тестираат за коронавирус, точноста на досегашните резултати проверени и во Германија

Кристијан Ландов
Министерот за здравство, Венко Филипче, вели дека нема нови пациенти кои јавиле симтоми на коронавирус и кои се тестираат. За веќе објавените резултати, Филипче потенцираше
Свет

Уште пет нови случаи на заразени со новиот коронавирус во Белгија

А1он
Белгиската влада соопшти утрово дека се детектирани уште пет нови случаи на лица заразени со новиот коронавирус, вкупниот број на потврдени случаи помина од осум
Свет

(ВИДЕО) Експертите од Харвард: 40 до 70 отсто од светското население ќе биде заразено од коронавирусот

А1он
Според новите анализи на Институтот за здравје при универзитетот на Харвард од 40 до 70 отсто од возрасното население во светот ќе биде заразено од
Свет

Откажани серија активности на Европарламентот поради коронавирусот

А1он
Претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли, преку формално писмо соопшти дека во наредните три недели институцијата ќе работи забавено во обид да се намали ширењето
Свет

Од коронавирусот во светот заразени над 90.000 лица, досега починале 3.119

А1он
Си-Ен-Ен и порталот Ворлдметер во денешниот биланс за состојбата со коронавирусот наведуваат дека вкупниолт број на заразени во светот изнесува 90.032 лица, а бројот на
Свет

СТО: Коронавирусот значајно ќе влијае врз глобалната трговија

А1он
Епидемијата на коронавирус значајно ќе влијае врз глобалната трговија, предупреди првиот човек на Светската трговска организација (СТО) Роберто Азеведо, предвидувајќи ги првите конкретни показатели во
Спорт

Коронавирусот закана и за Лигата на нации и за ЕП

А1он
Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) се иззема како надлежна за претстојните мечеви во Лигата на нации овој месец. На состанокот на Извршниот одбор во Амстердам се