koronanavirus

Uncategorized

По двајца новозаразени во БиХ и Грција, еден во Хрватска-преглед на состојбата во светот

А1он
Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 5.447.674 лица. Од нив починале 344.773, а оздравеле 2.274.479 луѓе. – Во изминатите 24
Свет

Британците летово веројатно нема да можат да одат на одмор во странство

А1он
Британците веројатно ова лето нема да можат да патуваат на годишен одмор во странство поради пандемијата на коронавирусот, изјави министерот за здравство Мет Хенкок. На