korbin

Свет

Меј и Корбин согласни дека мора да бидат флексибилни поради граѓаните

А1он
Британската премиерка Тереза Меј денеска имаше конструктивни разговори со лидерот на опозициската Лабуристичка партија Џереми Корбин, со цел да се најде излез од ќорсокакот во
Свет

Корбин: Не е прашање дали, туку кога Лабуристичката партија ќе се обиде да предизвика предвремени избори

А1он
Лидерот на британската опозициска Лабуристичка партија, Џереми Корбин изјави во интервју за весникот „Индипендент“ дека прашањето не е дали, туку кога неговата партија ќе спроведе
Свет

Лидерот на британските лабуристи достави предлог за симболично гласање недоверба на премиерката Тереза Меј

А1он
Лидерот на британската Лабуристичка партија Џереми Корбин до Парламентот поднесе предлог за симболично гласање недоверба на британската премиерка Тереза ​​Меј поради тоа што не го
Свет

Џереми Корбин претпочита предвремени избори наместо втор референдум за Брегзит

А1он
Лидерот на британската опозициска Лабуристичка партија, Џереми Корбин, изјави денеска дека преферира предвремени избори наместо втор референдум за Брегзит. На годишниот Конгрес на Лабуристичката партија,
Свет

Корбин: За шест месеци ќе бидам премиер на Велика Британија

А1он
Лидерот на британската Лабуристичка партија, Џереми Корбин изјавил дека за шест месеци ќе стане премиер, открива лондонскиот весник „Метро“, повикувајќи се на изјави блиски до
Свет

Британскиот печат: Џереми Корбин „вистинскиот победник“ на изборите во Британија

А1он
Лидерот на Лабуристичката партија, Џереми Корбин е „единствениот и вистински победник“ на британските предвремени парламентарни избори, иако владејачките конзервативци на премиерката Тереза Меј одново освоија