korbin. uk

Свет

Група британски војни се под истрага по снимките на кои користат фографија од Корбин како мета

А1он
Британската војска соопшти дека е покрената истрага по снимките на кои војници користат фотографија на лидерот на опозициските лабуристи Џереми Корбин, како мета на вежби