kongresmen

Свет

Републикански конгресмен обвинет за сексуална врска со малолетничка, се брани дека сакаат да му изнудат пари

А1он
Мат Гец, истакнат републиканец и млад конгресмен, се соочува со истрага започната од Министерстото за правда за наводна сексуална врска со 17-годишна девојка, објави Њујорк