kokain

Македонија

Кривична против двајца Црногорци и еден државјанин на Перу за шверц на кокаин

А1он
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, во координација со канцеларијата на ДЕА во Атина (служба за борба против дрога на САД), како и
Свет

Македонски државјанин уапсен во Италија со три килограми кокаин

А1он
На граничниот премин Комо Брогеда (Como Brogeda),на италијанско-австриската граница, полиција уапсила 40-годишен македонски државјанин, во чиј автомобил открила три килограми кокаин. Македонскиот државјанин,чиј идентитет не
Свет

Американските власти конфискуваа голема количина кокаин во Суринам

А1он
Американските власти конфискуваа од брод покрај североисточните брегови на Јужна Америка најголема количина кокаин во Атлантскиот регион од 1999 година, соопшти крајбрежната стража на САД.
Магазин

Редовното користење на кокаин го зголемува ризикот за заболување од деменција

А1он
Според последните истражувања откриени се врски помеѓу редовното користење на кокаин и можноста за развивање на деменција. Редовното користење на кокаин овозможува големи количини на
Свет

Италијанската полиција уапси десетици членови на наркомрежа

А1он
Италијанската полиција уапсила 68 осомничени членови на меѓународна наркомрежа, која се подготвувала да внесе осум тони кокаин од Колумбија во Италија. Вредноста на кокаинот изнесувала
Македонија

Кај 73 годишен гостиварец пронајдени 580 грама кокаин

А1он
Министерството за внатрешни работи спречи меѓународен транспорт на наркотична дрога кокаин во вкупна тежина од 580 грама, при што од слобода е лишен 73 годишен