kladivo

Спорт

Почина светскиот рекордер во фрлање кладиво Јуриј Седих

А1он
Сопственикот на најдобриот резултат на сите времиња во фрлање кладиво, Русинот Јуриј Седих, почина на 66-годишна возраст поради проблеми со срцето, соопшти денеска Атлетската федерација