kisner

Свет

Монтиело, човекот со сомнително минато пукал во аргентинската потпретседателка Кишнер

А1он
Аргентинските безбедносни власти го потврдија идентитетот на човекот кој се обиде да пука во аргентинската потпретседателка и поранешна претседателка Кристина Киршнер од непосредна близина. Станува
Свет

(ВИДЕО) Аргентинската потпретседателка Кристина Киршнер нападната со пиштол, напаѓачот не пукал, но е уапсен

А1он
Потпретседателката на Аргентина, Кристина Киршнер, вчера беше нападната со пиштол, но напаѓачот не пукал во неа и набрзо е уапсен. Неколку телевизиски канали прикажаа снимка