kipar koronavirus

Регион

За да ја поттикне вакцинацијата, Кипар ги укина бесплатните брзи тестови

А1он
Од денеска, Владата на Кипар го укинува масовното бесплатно тестирање за коронавирус за да промовира вакцинација против Ковид-19. Во исто време, од денеска, се зголемува
Регион

Министрите од кипарската влада се вакцинираат со „Астра зенека“

А1он
За да испратат порака дека ѝ веруваат на вакцината во однос на безбедноста и ефикасноста, министрите од кипарската Влада денеска се вакцинираат со „Астра зенека“,
Регион

Кипар ќе почне со постепено намалување на рестриктивните мерки

А1он
Се наоѓаме во третата седмица од карантинот што беше воведен на 10 јануари 2021 година, а подобрувањето на епидемиолошката слика ни дозволува, постепено да започнеме