kineski hakeri

Свет

Мајкрософт: Кинески хакери упаднаа во мејловите на американската влада

А1он
Хакери поврзани со кинеската држава од мај тајно пристапувале до е-пошта на околу 25 организации, вклучително и најмалку две американски владини агенции, откри Мајкрософт. Соединетите
Свет

Кинески хакери украле милиони долари во САД наменети за справување со епидемијата на коронавирусот

А1он
Кинески хакери од 2020 година украле десетици милиони долари американска помош наменета за надминување на пандемијата на Ковид-19, соопшти американската Тајна служба. Тајната служба го