kineska vojska

Свет

Прво директно соочување на кинеската војска и демонстрантите во Хонгконг

А1он
Кинеските војници ги предупредија демонстрантите во Хонгконг, кои со ласери ги осветлувале нивните воени бараки во градот, за кршење на законот, во првата директна интеракција